Program "Klub 2017"

Miło nam poinformować,że w tym roku nasz Klub został beneficjentem programu "Klub 2017"!.*

*Program „KLUB” to wsparcie dla małych oraz średnich klubów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub sportowy, który działa przynajmniej 3 lata w formie stowarzyszenia. Drugim warunkiem jest szkolenie ukierunkowane na dzieci oraz młodzież do 18. roku życia. Kwoty dofinansowania zależne są od ilości sekcji w danym klubie sportowym – kluby jednosekcyjne otrzymają 10 tys. zł, natomiast kluby wielosekcyjne 15 tys. zł.

W zeszłym roku do Ministerstwa zgłosiło się ponad 5 tys. klubów, wsparcie otrzymało ponad 2 tys., na co przeznaczono kwotę 24 milionów złotych. W drugiej edycji Programu Ministerstwo Sportu i Turystyki zwiększyło kwotę do 30 milionów złotych, którą przeznaczy dla prawie 3 tys. beneficjentów (W tym właśnie nam).